2570 müüdud ja paigaldatud kaminat
7 neljanda taseme kutsetunnistusega eksperti
Erilahendus.Tule ja räägime, kuidas sinu idee teoks teeme
2 tööpäevaga saad vastuse oma päringule

Kaminasüdamik. Miks maksab üks 30 korda rohkem kui teine

 

Kaminasüdamik – nagu enamik teisi asju – võib olla väga odav või väga kallis. Enamasti tähendab see ka seda, et esimesel juhul on toode kehv ja teisel juhul väga kvaliteetne. Ja siis on veel terve rida tooteid, mis jäävad odavaima ja eksklusiivseima vahele.

kaminasüdamik b

Kui sul seisab ees kaminasüdamiku valimine, oled pärast artikli lugemist selles küsimuses mitu korda targem ja oskad arvata, kui kalliks sinu soovidele vastav kaminasüdamik minna võib.

Kaminasüdamikud võib hinna ja kvaliteedi poolest jaotada viide segmenti:

  1. säästutooted – 200–400 eurot
  2. tublid “tööhobused” – 400–1000 eurot
  3. keskmine hinnaklass 1000–2000 eurot
  4. mõistliku hinnaga kvaliteettooted – 2000–4000 eurot
  5. premiumtooted – kuni 9000 eurot

Aga mida sa siis nende hindade eest täpselt saad?

Kohe selgitame.

Säästutooted – 200–400 eurot

Sellise kaminasüdamiku ostmine tundub hinna tõttu muidugi väga ahvatlev. Aga nii kurb kui see ka pole, me ei saa sulle selliseid kaminasüdamikke soovitada. Me lihtsalt teame liiga hästi, kuidas need tehtud on ja kui kaua need vastu peavad.

Kui sa sellise südamiku endale aga ikkagi osta otsustad, siis pead arvestama nelja asjaga:

  1. Kui tootel on garantiiprobleem, ei aita sind ükski pood. Sa pead jamade lahendamiseks pöörduma (tavaliselt) Poola tehase poole, kes selle toote valmis tegi.
  2. Sa ei saa piisavalt oskusteavet, mida spetsialiseerunud kaminamüüjad sulle ostuga kaasa annavad.
  3. Selline kaminasüdamik kestab tunduvalt vähem kui kallim toode.
  4. Sa saad aegunud tehnoloogia.

Säästusüdamikud on valmistatud taaskasutatud malmist. See tähendab seda, et kui mõnes kallimaid kaminaid tootvas tehases tekib mõnele südamikule pragu sisse, lüüakse see puruks ja müüakse materjal odavama kamina tootjale.

Iseenesest ei ole sellel malmil midagi viga, aga kuna seda on juba üks kord valamise käigus kuumutatud, siis tema tehnilised karakteristikud natuke muutuvad ja kahjuks mitte paremaks.

Selliseid kaminaid tehakse ka vanade litsentside järgi ja need mudelid on tehnoloogilises mõttes 3–4 põlvkonda vanad. Üks levinumaid malmist kaminamudeleid Eestis on näiteks muutmata kujul turul olnud üle 25 aasta.

Tublid “tööhobused” – 400–1000 eurot

Selliseid kaminaid müüvad juba kaminasalongid ja see tähendab tootele ka normaalset garantiid. Isegi kui sa otsustad oma kamina ise valmis ehitada, siis saad selleks kaminamüüja käest palju head nõu kaasa.

See toode on töökindel ja sellel pole väga lihtne mingeid vidinaid ära lõhkuda. Aga kui midagi katki lähebki, on tagavaraosad laos olemas.

Uksed käivad sellisel kaminal külje peale lahti ja ka muus osas ei ole tootearendusega väga palju vaeva nähtud, välimus on neil näiteks suhteliselt robustne. Ka erinevaid mõõte sellistele kaminasüdamikele väga palju ei pakuta.

Aga kui sul pole neis asjus väga palju nõudmisi, siis on selline toode igati aus ja teeb oma töö korralikult ära, me soovitame neid näiteks küttekaminateks. Kui kiiresti mustaks minev ukseklaas sind ei häiri ja sa oled valmis seda 2–3 päeva tagant puhastama, siis on see kaminasüdamik väga mõistlik lahendus.

Keskmine hinnaklass – 1000–2000 eurot

Siia hinnaklassi kuuluvad lihtsamad üles tõstetava uksega tooted ja eks see ole ka põhjus, miks on see praegu kõige müüdum hinnaklass. Need on kvaliteetsed ja hästi toimivad tooted.

Tõstuks on hea näide tootearendusest, mis on teinud inimeste elud palju mugavamaks. Külje peale lahti käiva uksega kaminal ei saa sa enne puid juurde panna, kui eelmised puud on täitsa ära põlenud, sest muidu hakkab suitsu sisse ajama.

Ülestõstetava uksega seda muret pole, tõstad ukse veidi üles ja sätid puid. Lahtikäiv pind on lihtsalt nii palju väiksem, et suitsu sisse ei tule.

Selline kamin saab töötada ka lahtise kaminana, tõstad ukse natuke üles ja ongi olemas.

Kui tahta sellel segmendil mõnda miinust välja tuua, siis on selleks suhteliselt piiratud mõõtude valik. Ühes seerias on näiteks kolme erineva laiusega südamikke.

Mõistliku hinnaga kvaliteettooted – 2000–4000 eurot

Kallimatel segmentidel on tootearendus põhimõtteliselt nagu autodel. Võtame näiteks klaasi puhtuse. Mõnel lihtsamal kaminal on kohe, kui tule alla teed, klaas must. Teist kütad aga aasta otsa ja siis on vaja ainult korra lapiga üle tõmmata ja ongi puhas jälle. Sellised asjad ongi need, mis lihtsamale kaminale ja kvaliteettootele hinnavahe sisse teevad.

Väga paljudel uutel kaminatel on sees juba termoregulaatorid, mis põlemist reguleerivad.

Ka mõõtude valik on neil hästi lai, minnes näiteks 5 cm kaupa laiemaks. Sellepärast meeldivad sellised kaminad ka disaineritele väga. Joonista mida tahad, kaminasüdamik on kindlasti olemas.

Väga kallitel kaminatel avanevad uksed elektriga, selle juhtimine käib puldi või äpi abil. Vajutad nuppu, uks läheb lahti, paned puud alla, uks läheb kinni.

High-end premiumklassi kaminasüdamikud – kuni 9000 eurot

Siia alla käivad hästi suurte klaaspindadega kaminad ja samuti eritellimusel tehtud kaminasüdamikud, mille tootjateks on firmad, mis on keskendunud ainult disainkaminate tootmisele. Neil on väga lahedad asjad, mis meeldivad mõistagi sisekujundajatele väga.

Sai suures plaanis selgeks, millist südamikku sul vaja läheb?

Võta ühendust ja me selgitame sulle kõike täpsemalt!