2570 müüdud ja paigaldatud kaminat
7 neljanda taseme kutsetunnistusega eksperti
Erilahendus.Tule ja räägime, kuidas sinu idee teoks teeme
2 tööpäevaga saad vastuse oma päringule

Soovin kaminat. Mida selleks tegema peab?

Kui ärkad ühel ilusal hommikul üles mõttega “Soovin kaminat!”, siis ükskõik, kas sa elad uues, vanas või hoopis kortermajas, igal juhul pead sa alustama projektist. Kamin pole uus külmkapp, mille nurka püsti paned, selle juurde käib igal juhul korralik dokumentatsioon.

valmiskamin Romotop Lb

 

Soovin kaminat eramajja

Kõigepealt pead vaatama, kas su maja projekti peale on sellesse kohta, kus sa oma unistuste kaminat näed, kamin üldse joonistatud.

1. Projekti peal ei ole kaminat ega muud küttekeha

Sellisel juhul tuleb teha eskiisprojekt, mille nimi on küttesüsteemi muudatus, ja esitada see läbi Ehitusregistri kohalikule omavalitsusele.

Kohalik omavalitsus hakkab seda menetlema, kaasab menetlusse Päästeameti ja väljastab ehitusloa.

Sel ajal kui nemad seal menetlevad, saame meie sinuga kõik eeltööd ära teha, enne kui kamina ehituseks läheb. Selleks on kaminasüdamiku valimine, projekteerimine jne. Kui dokumendid korras, tuleme kohale, ehitame asja valmis ja pärast väljastame teostusdokumentatsiooni.

2. Maja projekti peal on kütteseade

Kui plaani peal on kütteseade – olgu või teises kohas –, saab lihtsamalt läbi. Sellisel juhul ehitame meie kamina valmis (eelnevalt oleme muidugi kõik eeltöö ära teinud, vajaliku kamina välja valinud ja hinnas kokku leppinud) ning väljastame pärast ehitust teostusdokumendi.

Selle saad esitada kindlustusele või kellele iganes vaja peaks minema.

Mõlemal juhul peab muidugi majal kasutusluba olemas olema. Kui mitte, peab lihtsalt natuke rohkem dokumenteerima, sest üldjuhul me enne ehitama ei hakka, kui dokumendid korras. Aga eks me aitame sul vaadata, mis on olemas ja mida veel on vaja. Tegeleme sellega igapäevaselt ja anname sulle hea meelega nõu.

Soovin kaminat kortermajja, elan viimasel korrusel

Kortermajadega on natuke keerulisem lugu, aga mitte midagi võimatut. Või noh, me ei tea, kuidas teie majas ühistu üldkoosolekuga lood on – kas selle positiivse otsuse saamine on võimatu missioon või mitte.

Igatahes – enne ei saa sa midagi teha, kui sul pole ühistu üldkoosoleku otsust, et naabrid on sinu kaminaplaanidega nõus. Üldkoosolekule pead sa minema kamina eskiisiga, et nad aru saaksid, mis sul täpsemalt plaanis on.

Kui üldkoosolek on nõus, saame edasi minna.

Kui soovid kaminat viimase korruse korterisse, saab korstna läbi katuse välja viia ja maja arhitekti tülitama ei pea.

Soovin kaminat kortermajja, ma ei ela viimasel korrusel

Kui sa elad alumistel korrustel, siis ei ole su ülemised naabrid tõenäoliselt nõus, et sa oma korstna läbi nende korteri välja viid. See tähendab seda, et korsten tuleb välja viia mööda fassaadi, mis tähendab omakorda seda, et on vaja palgata arhitekt, kes vaatab, kas maja on autorikaitse objekt. Korsten ju muudab päris oluliselt maja välisilmet, sellepärast tuleb need asjad hoone autoriga kokku leppida.

Nii, sinu palgatud arhitekt joonistab kamina ja korstna maja plaani peale, võtab ühendust maja arhitektiga ja küsib tema luba.

Kui arhitekti nõusolek ja üldkoosoleku otsus on käes, on vaja esitada need kohalikule omavalitsusele, kes hakkab seda asja menetlema, kaasates Päästeameti.

Kogu selle protsessi pikkus on umbes 6–9 kuud. Oleme näinud, et poole peal tõstetakse käed püsti ja pannakse korterisse bio- või gaasikamin, kuna nendega on palju vähem jamamist. Biokaminaga pole üldse vaja mitte midagi kooskõlastada ega lube taotleda, selle võib endale lihtsalt toanurka püsti panna ja sinakat tuld nautida.

Gaasikaminal on küll vaja korstnat, aga kuna sellest ei välju suits, vaid veeaur, saab selle lihtsalt läbi seina välja viia, nii et fassaadi peale tekib ainult väike torujupp ja plafoon. See maja välisilmet väga ei muuda ja sellepärast pole vaja arhitektuursete kooskõlastuste kadalippu läbi teha. Üldkoosoleku otsust on aga ikkagi vaja.

Gaasikamina puhul peab aga vaatama, kust gaas tuleb ja vastavalt sellele dokumendid korda ajama. Kui tegemist on trassigaasiga, siis peab selle heaks kiitma Tehnilise Järelvalve Amet. Kui balloonigaasiga, siis on seal oma nõuded, kui palju gaasi tohib korteris hoida.

Kui kõik dokumendid on korras ja oleme paika pannud, millist kaminat me ehitama hakkame, siis jääb meil üle ainult tööde tegemise aeg kokku leppida. Kõik ülejäänu ajame me ise korda – ehitame korstna läbi seina või katuse, paneme paika kamina, teeme viimistlustööd jne.

Pead lihtsalt arvestama, et umbes nädal aega levib su korteris ehitustolm.

Kui sind kogu see kooskõlastuste jutt natuke hirmutab, siis ära muretse, sa saad meie käest alati nõu küsida. Vaatame koos, millised dokumendid sul olemas on ja mis sul veel vaja läheb. Usu, kaminatule nautimine on seda väärt. Kas hakkame peale?

Võta ühendust siit

Vaata meie tehtud kaminaid siit avatud kaminad, klassikalised sisekaminad, modernsed sisekaminad